top of page

FUTEC Europe GmbH

(FUTEC INC.)

 

 

FUTEC Europe GmbH, Japonya Merkezli FUTEC Inc.'nin Avrupa organizasyonudur. FUTEC 'in ana faaliyet alanı, %100 Baskı ve Yüzey Tarama sistemleri üretimidir. FUTEC, dünyada kendi alanının en fazla pazar payına sahip, kendi çizgisel tarama kameralarını geliştiren - üreten ve  yıllık cirosunun %10'undan fazlasını Ar-Ge çalışmalarına ayıran sektörün lider markasıdır.

 

Futec Inc. 1955 yılında Japonya'nın güneyinde yer alan Takamatsu kentinde kurulmuştur. FUTEC, 1977 yılında dünyanın ilk %100 Yüzey Tarama Sistemini, 1987 yılında ise dünyanın ilk %100 Baskı Tarama sistemini geliştirmiştir. FUTEC'in tüm dünyanın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği (tamamı %100 yüzey ve baskı tarama sistemi içeren) 9.000 'den fazla başarılı projesi bulunmaktadır. Halen FUTEC Inc. bünyesinde yaklaşık 250 kişi çalışmaktadır. FUTEC in 2015 yılındaki toplam cirosu 60 Milyon EUR civarındadır. 

 

Teknosmart ile FUTEC, 2016 yılında birlikte çalışmaya başlamıştır.

 

 

FUTEC Tesisleri 360° Panaromik Görünüm

 

FUTEC %100 Baskı ve Yüzey Tarama Sistemleri

Bobinden bobine, bobinden tabakaya, tabakadan tabakaya yapılacak sürekli üretim ya da (Rotogravür, Flekso ve Offset gibi) baskı süreçlerinde malzemelerin ya da baskınının tamamının taranması, çizgisel kameralar yardımıyla üretimin sürekli takip edilmesi, proses ya da baskıda hatalar ya da fire oluşma ihtimali ortaya çıktığında sesli / görsel uyarılar verilmesi, üretilen hatalı malzemelerin etiketlenmesi, hataların raporlanması ve geçmişe dönük hata kayıtlarının tutulması gibi fonksiyonları yerine getirir. 

 

Yaygın kullanılan bazı %100 baskı izleme sistemi örnekleri:

 

- Baskılı Filmler (Esnek Gıda Ambalajları, Medikal Ürünler, İlaç ambalajları, vb. )

- Baskılı Kağıt ve Karton Ambalajlar (Aseptik Ambalajlar, Sigara Ambalajları, vb.)

 

Yaygın kullanılan bazı %100 Yüzey Tarama Sistemi örnekleri:

 

- Film, Metal Folyo, Kağıt çeşitleri, vb.

 

 

 

 

bottom of page